Meno centras INTRO sėkmingai vykdė veiklą 2003 - 2007 metais. Vykdomos veiklos vyko meno galerijoje, muzikos klube, bare ir internetiniame puslapyje. Visa centro erdvė buvo lygiai 1000 kv. metrų. INTRO patalpos buvo pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, šalia šv. Onos bažnyčios, adresu Maironio g. 3. Projekto partneris buvo Vilniaus dailės akademija.

INTRO – tai kultūros centras Vilniuje, kurį sudaro klubas, kavinė, interneto svetainė ir galerija sostinės senamiestyje. INTRO misija – pristatyti Lietuvos sostinės gyventojams ir svečiams muzikos kultūros kūrėjų bei šiuolaikinio meno projektus vienoje vietoje. Taip pat pristatyti jaunus menininkus ir plačiai atverti jiems duris į kultūros pasaulį. Tikslas pasiektas.

Neinstitucijizuotas meno centras savo veikloje kėlė dalinimosi ir atviros praktikos klausimus, leido kurti menininkams (artist-run art space) reflektuojant sava patirtimi ir pareiskimais, organizuoti daugiadisciplinius projektus perzengiancius tradicinės praktikos ir tyrimu erdves. Kertant ribas ir pleciant kurybiniu industriju erdves laisvos ir geros praktikos (Aristotelis) principais INTRO remesi konceptualaus ir siuolaikinio meno veikimo kodais. Atvirumo nuostata konstravo laisvesnio suvokimo ir pasirinkimo gaires paremtas proceso ir bendradarbiavimo principais. INTRO suburė ir leido pristatyti savo kuryba tiek jauniems, tiek pazengusiems bei zinomiems menininkams, daznais atvejais juos maisant drauge ir niveliuojant hierarchinius principus.

Klube INTRO: grojo pasaulinio garso muzikantai, grupės No Means No (CA), Against Me! (USA), Ba Cissoko (GN), Subway (FR), Los Fastidios (IT) ir daug kitų, Djai ir prodiuseriai Chris Clark (WARP records / UK), Animals on Wheels (Ninja Tunes / UK), Battery Operated (Cocosolidciti / UK, CA), Daniel Bell (DE), Paco Osuna ir daugelis kitų. Taip pat klube pasirodė ir garsiausi Lietuvos muzikantai bei menininkai.

Dienos metu buvo galima užeiti paskanauti latte ir papietauti meno centro bare, meno mylėtojus traukė galerijoje eksponuojamos parodos ir projektai, vakarėjant baro erdvė buvo sujungiama su klubu ir virsdavo bendravimo, gero laiko praleidimo vieta, muzikos meka.

400 kv. metrų klube vyko plataus spektro kultūriniai renginiai, tai koncertai, festivaliai, knygų pristatymai, filmų peržiūros ir pan., iš dviejų galerijos (art space) erdvių, mažesnė (100 kv.m.) dažniau buvo naudojama personalinėms parodoms pristatyti, o didesni meno projektai užimdavo abi galerijas, mažąją ir didžiąją (500 kv.m.). Meno projektai varijavo nuo Vilniaus dailės akademijos studentų darbų peržiūrų iki didelių tarptautinių projektų. Meninės išraiškos priemonės nebuvo rodiklis eksponuotis galerijoje, svarbu, kad darbai atitiktų kokybiško meno darbo reikalavimus, tad keramika, tapyba, medijų menas, garso menas, fotografija, dizainas, mada, instaliacija, performansas... visi jie gyveno kartu vienoje erdvėje.

INTRO erdvės maišydavosi vietomis, klube vykdavo parodos, o galerijos erdvėje grodavo muzikos grupės. Visos kultūros centro erdvės būdavo pajungiamos projekto idėjai atskleisti. Įvairiausių renginių paletė maišė spalvas. Elektroninį meną keisdavo dainuojamoji poezija, kino seansą pratęsdavo Europos regiono vaišės, prodiuserių garsus papildydavo šviesos menas ir t.t. INTRO buvo vieta traukianti visas kultūros apraiškas. Ši nepriklausoma vieta neturėjo sau lygių atvirumui ir plačios minties polėkiui. Dar ir dabar sunku surasti kultūros centrą Lietuvoje, talpinantį meno galeriją ir muzikos klubą po vienu stogu, o ką kalbėti apie amžiaus pradžią? Novatoriškos idėjos sunkiai gena sau kelią konservatyviose lietuvaičių galvelėse, tačiau yra vilties... Tuk tuk tuk