Pristatome keletą išskirtinių INTRO projektų, čia - Balticoco elektroninio meno festivalis:

BALTIC0C0 elektroninio ir eksperimentinio meno festivalis ir medijų meno laboratorija

2006 kovo 17 – 19 dienomis, Vilniaus meno centre Intro, įvyks elektroninio meno festivalis BALTIC0C0, kuriame dalyvaus menininkai iš Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Kanados ir Lietuvos. Užsienio menininkai yra kartu dirbantys multimedia kompanijoje C0C0S0L1DC1T1, tai Chris Clark iš Warp records, Animals on Wheels iš Ninja Tune, Battery Operated iš C0C0S0L1DC1T1, Janek Schaefer iš AudiOh! bei Frans de Waard aka Freiband atstovaujantis Korm Plastics. Trijų dienų projektas susidės iš dviejų dalių - dienos metu vyks medijų meno laboratorijos ir seminarai, o vakarais svečių ir lietuvaičių pasirodymai.

“Eksperimentinė muzika, vaizdo menas, multimedia ir meno projektai – tai bendrinančios projekto sritys”, apibendrina festivalio kuratoriai Vygandas Šimbelis ir Tautvydas Bajarkevičius, meno centras Intro, stereo.lt ir “Garso Zona” komandos.

Projekte dalyvaujantys menininkai yra kiekvienas savo srities profesionalai. Chris Clark yra IDM muzikos viršūnėje ir garsiojo WARP records atstovas. Chris Clark yra vienas labiausiai gerbiamų elektroninės muzikos prodiuserių dabartinėje Didžiojoje Britanijoje. Išmaišęs visą pasaulį, jis baigęs savo turą po Angliją aplankys ir Lietuvą. Vienas labiausiai festivalyje laukiamų svečių, žadantis įspūdingą "live" pasirodymą.

Gerai žinomą įrašų kompaniją Ninja Tunes festivalyje atstovauja - Animals On Wheels, po šiuo garsiu slapyvardžiu slepiasi žymus prodiuseris Andrew Coleman, kuris pastaruoju metu dirba savo vardu. Jau dešimt metų muzikinėje scenoje aktyviai veikiantis muzikantas savo karjerą pradėjo nuo electronic, o dabar vis daugiau dėmesio skiria skaitmeninio ir gyvo garso deriniui. Vėliau pakeitęs keletą įrašų kompanijų Andrew Coleman atsidūrė įvairiapusiame ir stipriame C0C0S0L1DC1T1.

Janek Schaefer rengė performansus, pasirodymus bei meno parodas Europoje, Kanadoje, Japonijoje ir Australijoje. Jam priklauso nuosava įrašų kompanija AudiOh! Recordings (Audioh.com). Ši įvairiapusė asmenybė, pristatoma kaip garso menininkas, garso dizaineris, muzikantas, keliaujantis lektorius ir kompozitorius, architektas ir media menininkas yra tikrai įspūdinga ne tik pasirodymų metu. Tarp begalės apdovanojimų ir laimėjimų, 1997 metais jis buvo įrašytas į Guinness'o rekordų knygą už savo sukurtą patefoną su trimis adatomis. Vėliau buvo nominuotas Metų 2007 Britų kompozitoriumi. Jo koncertai ir instaliacijos tyrinėja erdvinius ir architektūrinius aspektus, kuriuos gali sukelti garsas ir technologinės galimybės. Jo muzikinių pasirodymų tikslas - sukurti žadinančią ir įtakojančią muzikinę aplinką.

Frans de Waard– dalyvavo taip pat C0C0S0L1DC1T1 projektuose, Balticoco projekte pristato savo naująjį solinį projektą Freiband. Frans de Waard yra muzikinių projektų Kapotte Muziek, Beequeen, Goem įkūrėjas. Jis yra žinomo internetinių recenzijų portalo Vital Weekly įkūrėjas ir vienas iš labiausiai pripažintų eksperimentinės elektronikos kritikų. Jo solo projektas Freiband buvo inspiruotas kasetinių analoginių remiksų, tačiau pritaikytas skaitmeninės muzikos kontekstui. Pasinaudodamas Bequeen sample’ais, Frans de Waard perdirbo juos taip, kad gitara, būgnai, elektriniai vargonai tapo beveik neatpažįstami, o rezultate girdėjosi šilto atspalvio glitch – “popmuzikos” (“pop” labiau nuo angliško popping sounds nei nuo populiariosios muzikos) derinys. Freiband yra išleistas 12k, Mille Plateaux, Cronica Electronica ir kitų garsių leidyklų. Freiband projekte Frans de Waard yra remiksavęs Mathieu/Ehlers, Super Furry Animals, Mist, Merzbow, New Bloackders, Andrey Kiritchencko, TV Pow ir grojo gyvai su Kouhei Matsunaga. Frans de Waard pristatęs projektą Freiband Olandijoje, Japonijoje, festivalyje Mutek (Kanada). Ilgai norėjęs groti Lietuvoje, Frans de Waard pagaliau čia.

Toby Heys yra projekto Battery Operated pagrindinis atstovas, šiam projektui priklauso ir menininkė Ayca Cakmakli iš Turkijos. Jie taip pat kuria C0C0S0L1DC1T1 interneto, video ir garso, multimedia produktus. Toby Heys koncertavo Japonijoje, JAV, Meksikoje, Europoje, Australijoje, Naujoje Zelandijoje. Toby Heys ir Ayca Cakmakli naudoja naujausias interneto galimybes, robotų techniką, todėl laukiamas tiek įspūdingas jų pasirodymas vakare, tiek įdomios paskaitos ir projektų pristatymai dienos metu.

Kiekvienas iš atvyksiančių svečių dalyvaus vyksiančiuose workshop'uose, kurie vyks dienomis, juose dalinsis ne tik savo įspūdinga patirtimi, bet ir kalbės apie tai, kaip menininkams išgyventi iš savos veiklos, dalyvauti įvairiuose projektuose ir "prasimušti" į tokius vandenis, kaip jie tai padarė savo laiku.

Šiame festivalyje taip pat dalyvaus ir nemažas būrys lietuvių atlikėjų. Tai gyvo garso grupės FusedMarc, Headandshoulders, taip pat eksperimentuos PB8, Tomas Dobrovolskis, Gintas K, Antanas Jasenka ir Darius Čiuta live projektais, Darius Mikšys pristatys analogų neturintį internetinių radijo stočių projektą, gros Pagalvė (Techstylism / Knobs), Gvidas (Partyzanai), Walkman (Sutemos.net) ir Spielzeug iš Min_For kolektyvo. Savo vaizdo produkciją pristatys menininkai Render iš Studio.lt, Rut Rut, Garo (Fresh Rice), Korb (korb.lt) ir Juodo.

Plačiau apie projektą Balticoco: www.stereo.lt

+

Festivalio naujienos:

2006 03 19: Festivalis baigėsi. Visi liko patenki ir laimingi. Ačiū visiems susirinkusiems ir kūrusiems festivalio dvasią. Muzikantai liko labai laimingi dėl puikaus festivalio ir nuostabiausios publikos, jie žadėjo sugrįžti. (žemiau Jūs rasite aprašymą, kaip praėjo festivalis ir nuotraukas)

2006 03 17: Chris Clark ir Janek Schaefer atvyko. Visi svečiai jau vietoje. Taip pat Frans de Waard.

2006 03 16: „Animals on Wheels“ jau Vilniuje, džiaugiamės sutikę mielus žmones ir vaišindami lietuviškomis vaišėmis. Jūs juos išgirsite jau greitai!

2006 03 14: „Battery Operated“ jau Lietuvoje, vaikšto Vilniaus gatvėmis ir džiaugiasi lietuvaičių draugija. Linksmieji britai festivalyje pristatys savo profesionaliąją patirtį, kurią ir mums trumpai pristatė prie „Švyturys“ :) Papildomas pastebėjimas, kad Frans de Waard yra „Battery Operated“ albumo Re:Cord dalyvis ir taip pat yra įtrauktas į magiškąjį C0C0S0L1DC1T1. Festivalio galūnė –coco tampa vienareikšmiška.

+

BALTIC0C0 festivalis įvyko su geriausia nuotaika

Pralėkęs BALTIC0C0 festivalis paliko neišdildomą įspūdį. Penktadieninis britų pasirodymas buvo išdėstytas nuo ramaus skambesio, pradedant subtiliu Janek Schaefer pasirodymu, kurio metu visi buvo susėdę ant žemės aplinkui jį, ir baigiant trankiu Chris Clark set’u, kuris buvo tikroji vakaro kulminacija.

Trumpai ir paprastai apie viską ir iš eilės, apie emocijas nekalbėsime, nes jos liko kažkur praeity, jos vis dar šildo mūsų sujaudintas sielas. Tokie reiškiniai būna reti.

Ilgai lauktas penktadienio vakaras atėjo staiga ir netikėtai. Klube Intro jautėsi gero renginio kvapas, o sklindantys garsai užsiminė apie soundcheck‘ą, garso kiekis buvo kiek kitoks nei visada, pradėję rinktis žmonės stoviniavo prie baro ir laukė pradžios.

Pirmas stojo Tomas Dobrovolskis, kuris, kaip niekada anksčiau, pasirodė labai puikiai ir išradingai, jo grojama muzika, leidžiami garsai ir instrumentai sužavėjo daugelį susirinkusiųjų. Vėliau prasidėjo britų leiblo C0C0S0L1DC1T1 pasirodymai.

Janek Schaefer savo pasirodymo metu pakvietė visus susėsti aplink jį ir taip labiau priartėti prie to ką jisai daro ir atidžiau pastebėti kaip. Galbūt dėl to išsyk po pasirodymo jį užklupo norinčiųjų pasiteirauti apie jo į Guinness‘o rekordų knygą patekusio “World's Most Versatile Record Player”. O muzikos guru Dovydo Bluvšteino atsiliepime apie festivalį galime rasti Janek‘ui skirtą kontempliaciją: „Smagu buvo tarp užlaikymo, reverberacijos ir kitų įprastų šiam stiliui efektų blokelių matyti juodą „fūzą“ su užrašu „Heavy Metal““. Po Battery Operated didžėjaus grojimo visus pasitiko Andrew Coleman aka Animals On Wheels, pradėjęs nuo santūraus, jaukaus savo kūrinių atlikimo ir perėjęs prie labiau melodingo garso, kuris po truputį išjudino susirinkusiuosius į šokių aikštelę ir muzikai aktyvėjant peraugo į jaukią ir judrią masę. Dar po trumpo Battery Operated intarpo viskas staiga apsivertė aukštyn kojom, žmonės jau buvo įsijautę kas čia vyksta ir energijos laukai pasiskirstė. Chris Clark techniniuose reikalavimuose pageidavo, kad nebūtų jokių garso apribojimų, tai buvo akivaizdu, kad jis mėgsta girdėti tai, ką groja, garsiai ir su visa jėga. Susirinkusieji IDM (Intelligent Dance Music) gerbėjai arba stovėjo be žado, arba šoko kaip pašėlę. Abejingų neliko. Žymiausiojo elektronikos WARP „leiblo“ atstovas įrodė. Pasibaigus žaviojo brito pasirodymui jis buvo priverstas dar tai pratęsti, nes daugybė plojimų ir kvietimų sugrįžti tiesiog neleido jam nulipti nuo scenos. Chris‘as buvo idealus. Stipriausia energija atiduota Lietuvos publikai jam sugrįžo su kaupu.

“Mes esame be galo patenkinti šiuo festivaliu, tai vienas iš geriausių festivalių, kuriame teko dalyvauti”, - šnekėjo vakaro svečiai. “Jūs turit nuostabią vietą, mes net pavydime, kad neturime tokios Mančesteryje, ir tai iš tiesų paradoksalu”, - šypsojosi Toby Heys ir Ayca Cakmakli iš Battery Operated.

Visi iki vieno iš atvykėlių be galo gyrė Lietuvos publiką – “Tai yra nuostabu, kai matai žmonių akyse didelį susidomėjimą tavo atliekamu darbu, mes matėm, kaip atidžiai jie klausosi ir tai mums suteikė didelį džiaugsmą”. Menininkai iš Britanijos minėjo, kad Lietuvos aktyvumas ir susidomėjimas elektronine muzika yra kone, kaip prieš 7 metų Anglijoje, kai elektroninė muzika sprogo ir buvo įtakingiausia. „Dabar rokas ima viršų Londone, todėl mums labai įdomūs yra Headandshoulders“, - sako Janek‘as.

Paviešėję tik keletą dienų jie visi norėjo paviešėti ilgiau ir prižadėjo atvykti pasižiūrėti į lietuvišką vasarą ir dar sykį paragauti lietuviško alaus.

Šeštadienio dienos metu vykęs workshop buvo įspūdingas. Tomas sužavėjo savo instrumentų galimybėmis ir jų panaudojimu bei išgaunamais garsais, kurių net ne visus yra įmanoma išgauti visose erdvėse. Janek‘as pristatė savo kūrybą sietiną su garsu ir architektūra bei vaizdo filmukus, kur paskutinis buvo sukurtas tik prieš kelias dienas. Jo pasirodymas baigęsis plojimais ir daugeliui paliko daugybė naujų minčių ir idėjų kūrybai. Chris‘as pirmą kartą savo gyvenime kalbėjo į mikrofoną ir taip pat dalindamasis savo subtilumais minėjo, kad mikrofono dabar kūryboje nenaudoja, nes jo neturi ir, kad jo paskutiniųjų laikų kūrybos priemonė yra tik kompiuteris, nors jo mušamųjų dėstytojas visada minėjo nesusidėti su ta „velnio mašina“ :) O mikrofono naudojimas perrašant jo sukurtus kūrinius ir sujungiant įrašytą garsą su padarytu švariai kompiuteryje, priduoda jo kūrybai gyvumo. O workshop‘e leistini muzikiniai kūriniai buvo įspūdingi, tai nuo melodingiausios, šiurpuliukais per nugarą bėgiojančios, melodijos ir stipriausio garso apraiškų... Ir galiausiai, visa nusakantis paskutinis sakinys pristatyme, kad jo kūryboje būtų kažkas nors truputi „wrong“ apvainikavo niekaip neįvardintą jo kūrybos žavesį. Aplodismentai.

Šeštadieninis vakaro lietuvaičių pasirodymas taip pat buvo puikiai įvertintas. Pasirodymai prasidėjo nuo Dariaus Mikšio projekto miksuojant internetinio radijo motyvus ir pasirenkant pasirodymui arabišką prieskonį. Walkman buvo subtilus ir pakėlė muzikos tonusą iki melodingesnių lankų. FusedMARc bjork’išku dainavimu visus užbūrė ir pakerėjo – beklausant tokios muzikos užplūsta jausmas, kokia didelė yra muzikos galia. Šis jausmas taip pat neapleido ir klausantis naujai bekylančios žvaigždelės – Headandshoulders, kurių pasirodymas užkūrė tikrą reivo peklą, o kiekvienas šokėjas kėlė rankas į viršų ir kulminacijų metu spiegė kiek galėdamas. Janek Schaefer ją įvertino tiesiog puikiai ir tai dar sykį buvo malonus komplimentas iš tokio masto muzikantų. PB8 su vaizdo menininku Korb buvo ramūs ir jų pasirodymas buvo konceptualiai taiklus. Vakarėlį tęsė keletas DJų iš visiems gerai žinomų Lietuvos būrelių, Techstylism ir Partyzanai.

Sekmadienio workshop‘as, kaip ir pridera šventadieniui, buvo kiek ramesnis. Andrew buvo paprastas ir rodėsi, kad jo My Bloody Valentine „gabalas“ siejamas su jo pristatoma kūryba yra tikrai geras pavyzdys ir nuoširdus pripažinimas įtakų, tačiau vėliau paaiškėja, kad tai tik menka sąsaja ir, kad šis garsus muzikantas yra puikus savo kalvės kalvis, neaplenkiantis nei vinies, nei barokiškų bažnyčios vartų... Battery Operated supažindino su pasaulio meno ir muzikos subtilybėmis, rėmimo programomis, institucijomis ir pan, o savo kūrybą nušvietė, kaip saulėtoje Sacharoje :) Vienas iš pristatytų projektų – S.P.I.R.A.W.L. – „garsas, kaip ginklas“: naudojami negirdimi dažniai kare ir miesto gatvėse mitingų metu, garsas neleidžiantis įeiti juodaodžiui į 7eleven parduotuvę, vaikų girdimi dažniai apsaugantys juos nuo eismo nelaimių ir kita įdomi, koncentruota ir nenuvalkiota, teminė informacija. Emis is Rut Rut rodė įprastus VJ meno subtilumus ir darbus bei pasakojo subtilybes, kurios domino jaunimą, norintį pasiekti panašių aukštumų, palinkėkime jiems sėkmės! Garso Zona pristatė savo audio vizualinį projektą nuo pradžių iki galo ir sakė, kad tai dar ne pabaiga :)

Sekmadieninis vakaras įvyko drauge su Antanu Jasenka, Dariumi Čiuta, Gintu K bei olandu Frans de Waard aka Freiband iš Korm Plastics, Olandija. Klubo Intro galerijos erdvė pritaikyta inteligentiškesniam muzikos klausymui priėmė ją tokią, kokia ji save ir pristatė, o ji įvairavo nuo itin eksperimentinės iki lengvesnio svečio garso žaismo. Daugiausia diskusijų sukėlė Dariaus pasirodymas, kurio metu žmonės išeidinėjo iš salės ir vėl grįždavo, o ekspertai diskutavo apie menininko nenorą paklusti. Festivalis buvo uždarytas su Spielzeug iš Min_For.

Iš muzikantų laiškų:

„Man tai buvo vienos geriausių dienų, kada praleistų festivalyje: žmonės, stalo futbolas ir 2,5 dienos klube, tai yra kažkas fantastiško“.

„Mums tikrai labai patiko būti Lietuvoje....it totally rocked. Mes tiesiog nuliūdome grįžę į Britaniją....bet aš manau, kad mes galime padaryti kažką panašaus vėl ir kitais metais....tai būtų šaunu.“

Daugybė gerų žodžių buvo pasakyta iš vienų garsiausių elektroninės muzikos kūrėjų pasaulyje apie festivalį, Lietuvos žmones, elektroninės muzikos gerbėjus ir publiką bei kitus neišdildomus dalykus.

Spalvingas ir daugiasluoksnis festivalis BALTIC0C0 beveik tris paras tęsėsi klube “Intro”. Organizatoriai tikisi, kad tai taps gražia tradicija ir kasmetiniu renginiu, atnešančiu daug staigmenų ir naujo kvėpavimo į Lietuvos klubinę, meno bei elektroninės muzikos kultūrą.

+

PROGRAMA:

Penktadienis, 17 d., 21 val.

Gyvai: Chris Clark (Warp, UK), Animals on Wheels (Ninja Tune / C0C0S0L1DC1T1, UK / CA), Janek Schaefer (Bip Hop / AudioOh!, UK), Tomas Dobrovolskis (LT)
DJus: Battery Operated (C0C0S0L1DC1T1)
VJai: Rut Rut (LT), Render (studio.lt)
Afterparty: Gyvai: Access Denied (Original TM, BY) ir DJ Joint (Original TM, BY)

Šeštadienis, 18 d., 21 val.

Gyvai: FusedMarc (LT), Headandshoulders (LT), PB8 (LT), Darius Mikšys
Djai: Gvidas B (Partyzanai), Walkman (Sutemos), Pagalve (Techstylism / Knobs, LT)
Vjai: Garo (Fresh Rice, LT), Korb (korb.lt), C0C0S0L1DC1T1 (UK)
Afterparty: Gyvai: Access Denied (Original TM, BY) ir DJ Joint (Original TM, BY)

Sekmadienis, 19 d., 18 val.

Gyvai: Frans de Waard aka Freiband (Korm Plastics, NL), Antanas Jasenka (LT), Darius Ciuta (LT), Gintas K (LT)
Djus: Spielzeug (Min_For, LT)

+

WORKSHOP’ai:

Šių workshop'ų metu menininkai dalinsis savo patirtimi, kurią jie įgijo per ilgus darbo metus ir taip iškilo iki pasaulinio lygio atlikėjų. Jų atvykimas karštai laukiamas, todėl mes Jums siūlome galimybę pasisemti naujos darbo patirties, pažiūrėti kokias, ir kaip, naująsias technologijas jie naudoja kurdami savo kūrinius, kaip jungia skirtingas medijas (internetas, garsas, vaizdas, dizainas, instaliacijos ir kita) kūryboje, kokie projektai yra įgyvendinami paskutiniuoju metu Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje ir Lietuvoje.

Šeštadienis, kovo 18 diena

Janek Schaefer. Šis menininkas pristatinės savo darbus ir kalbės apie jo naudojamas technologijas. Jam priklauso nuosava įrašų kompanija AudiOh! Recordings (audiOh.com). Ši įvairiapusė asmenybė, pristatoma kaip garso menininkas, garso dizaineris, muzikantas, keliaujantis paskaitininkas ir kompozitorius, yra tikrai įspūdinga ne tik pasirodymų metu. Tarp begalės apdovanojimų ir laimėjimų, 1997 metais jis buvo įrašytas į Guinness'o rekordų knygą už savo sukurtą patefoną su trimis adatomis. Jo koncertai ir instaliacijos nagrinėja erdvinius ir architektūrinius aspektus, kuriuos gali sukelti garsas ir technologinės galimybės.

Chris Clark. Kalbės apie savo darbus ir kaip kuriama elektroninė muzika. Jis taip pat pasakos apie įvairias programines/technines įrangas (tokias kaip Logic Audio), kurių pagalba kuriama ši muzika. Chris Clark yra garsiojo WARP records atstovas, kuriam priklauso tokie atlikėjai kaip Aphex Twin, Autechre, Boards Of Canada, Mira Calix, Nightmares On Wax, Squarepusher ir daugelis kitų. Chris Clark yra vienas labiausiai gerbiamų prodiuserių dabartinėje Didžiojoje Britanijoje.

Tomas Dobrovolskis. Šis menininkas pristatinės savo darbus, bei savo sukurtojo "žalvarinio gaublio" naudojimą kuriant juos. Jis taip pat pristatinės technologijų jungimą su kitais objektais, taip paverčiant juos darbo įrankiais.

Menininkas Render parodys savo darbus ir kūrimo metodus, pristatys analoginio ir skaitmeninio vaizdo miksavimo ypatybes. Pristatys Lietuvos vaizdo meno ir vaizdo miksavimo kultūrą santykyje su šiuolaikiniu menu.

Vadinamoji "apskrito stalo" diskusija, kurią ves Wade Walker (Battery Operated), jis yra vienas iš įrašų kompanijos C0C0S0L1DC1T1 įkūrėjų. Dirbęs su daugybe projektų, paskutinis jo internetinis projektas S.P.I.R.A.W.L. Taip pat diskusijoje dalyvaus Chris Clark, Janek Schaefer, Frans de Waard aka Freiband (Korm Plastics, NL), Tomas Dobrovolskis, Render, ir tu:) Bus diskutuojama apie sunkumus, iššūkius bei malonumus, kurie atsiranda kuriant naujųjų medijų darbus, muziką bei video kūrinius Vakarų Europoje (atstovaujamai Jungtinės karalystės) ir Rytų Europoje (atstovaujamai Lietuvos).

Sekmadienis, kovo 19 diena

Andrew Coleman. Šis menininkas pristatinės savo darbus, bei pasakos apie programinę įrangą, vadinamą Ableton "Live", kurią jis naudoja kurdamas muziką ir grodamas ją savo pasirodymu metu. Taip pat jis kalbės kaip garsas naudojamas instaliacijoms ir garso takeliams. Jis atstovauja garsiąją įrašų kompaniją Ninja Tunes, kur jis buvo žinomas Animals On Wheels vardu. Jau dešimt metų muzikinėje scenoje aktyviai veikiantis muzikantas savo karjerą pradėjo nuo electronic, o dabar vis daugiau dėmesio skiria skaitmeninio ir gyvo garso deriniui. Vėliau pakeitęs keletą įrašų kompanijų Andrew Coleman atsidūrė įvairiapusiame ir stipriame C0C0S0L1DC1T1.

Ayca Cakmakli. Ji pristatinės C0C0S0L1DC1T1 įrašų kompaniją ir kaip ji veikia. Taip pat ji kalbės apie tai, kaip gauti finansavimą projektams ir kaip "reklamuoti" savo darbus. Ji pristatys paskutinįjį, ką tik užbaigtą, kompanijos darbą S.P.I.R.A.W.L.

Rüt Rüt Vjai. Jie pristatinės savo darbus, bei programines įrangas su kuriomis jie dirba. Jie taip pat kalbės apie tai, kaip jie pasiekia to, kad jų darbai būtų rodomi klubuose, baruose ir meninėse erdvėse.

"Apskrito stalo" diskusija, kurią ves Wade Walker (Battery Operated). Joje dalyvaus Andrew Coleman, Ayca Cakmakli, Frans de Waard aka Freiband (Korm Plastics, NL), Render, Rüt Rüt VJai ir tu:) Bus diskutuojama apie sunkumus, iššūkius bei malonumus, kurie atsiranda kuriant naujųjų medijų darbus, muziką bei video kūrinius Vakarų Europoje (atstovaujamai Jungtinės karalystės) ir Rytų Europoje (atstovaujamai Lietuvos).

+

Pasidomėjimui:

Chris Clark (Warp, UK) http://www.warprecords.net/
Animals on Wheels (C0C0S0L1DC1T1 / Ninja Tune, UK / CA) http://www.animalsonwheels.co.uk/
Battery Operated (C0C0S0L1DC1T1, UK / CA) http://www.batteryoperated.net/
Janek Schaefer (Bip Hop / AudiOh!, UK) http://www.audioh.com/
Ayca Cakmakli (C0C0S0L1DC1T1, UK / CA) http://www.cocosolidciti.com/
S.P.I.R.A.W.L.
Tomas Dobrovolskis (LT) www.freewebs.com/tomasdob
Fusedmarc (LT) www.fusedmarc.com
Rüt Rüt (LT) http://www.rutrut.lt/
Render (LT) http://www.studio.lt/
Headandshoulders (Soyamodified, LT) http://www.soyamodified.com/
Frans de Waard aka Freiband (Korm Plastics, NL) http://www.staalplaat.com/
Pagalve (Techstylism / Knobs, LT) http://www.techstylism.lt/
Walkman (Sutemos.net) http://www.sutemos.net/
Garo (Fresh Rice,LT) http://www.fresh-rice.com/
Gvidas (Partyzanai, LT) http://www.partyzanai.com/
Korb (LT) http://www.korb.lt/
Klubas Intro http://www.intro.lt/

Festivalio svetainė http://www.stereo.lt/

+

Sekmadienį Garso Zonos pristatomame renginyje gros šie muzikantai ir garso menininkai:

Antanas Jasenka - jeigu vėl perrašinėtume iškalbingą Antano CV, galėtume pradėti taip: “soliniai Antano Jasenkos albumai išleisti Rusijoje, Vokietijoje, Amerikoje ir Lietuvoje; kompozitoriaus kūriniai atliekami daugelyje Europos šalių ir JAV. Muzika transliuojama viso pasaulio radijo stočių – nuo Lietuvos radijo iki BBC –šiuolaikinės muzikos programose. Autorius yra sukūręs muzikos kino filmams, animacijai, teatrui (išskirtini "Girių Giesmė", rež. G. Padegimas; "Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džiuljetos istorija" pagal W. Shakespeare'ą, rež. O. Koršunovas). Kompozitorius pelnęs nemažai prizų ir premijų už savo kūrinius: Lietuvos kompozitorių sąjungos geriausio metų kūrinio konkurse jam skirta pirma vieta už elektroakustinį kūrinį "DEUSEXMACHINA" (2002); F.Šuberto draugijos premija naujų kūrinių kategorijoje už kūrinį "AMBIENT" (1998); Muzikos fondo premija už kūrinį "SENOVINĖS GIESMĖS" (1995); "Tylos" premija už kūrinį "ARYAS" (1994)”.
Tik pridursim, kad Antanas visada bent viena koja buvo eksperimentinės scenos tapsme ir vyksmuose.
Plačiau apie tai:
http://www.mic.lt/lit/11_04.htm. Atitaisant sąmoningą korektūros klaidą, originalus teksto pavadinimas turėtų būti:Antanas Jasenka ir Artūras Bumšteinas šiuolaikinės elektroninės muzikos kontekstuose.
http://www.mic.lt/c_jasenka.htm
www.entity.be/entity
http://www.entity.be/entity/releases/release36.htm
Apie sceną:
http://vilma.cc/balsas/modules.php?name=News&file=article&sid=80&mode=&order=0&thold=0

:

Darius Čiuta – click&cut, microsound stilistika, konceptualus garso menas. Vienas konceptualiausių „Garso zonos“ dalyvių. Nuo 9-o dešimtmečio pabaigos kartu su grupe naj Darius Čiuta buvo žinomas kaip vienas ryškiausių triukšmo muzikos kūrėjų Lietuvoje, tačiau vėliau pasuko prislopintų, netiesinėmis struktūromis pasižyminčio garso eksperimentų link. Gali būti, kad yra ten ir dabar. 2005-ųjų vasarą, Kauno M.Žilinsko galerijoje, koncerte MIKRO padarė tylią ir beveik niekieno nepastebėtą revoliuciją šiuolaikinėje elektroninėje muzikoje, pristatydamas savo darbą „SOUND“. Nuo to laiko tapo neprognozuojamas. Daug kieno leistas, daug su kuo grojęs kartu, daug kur buvęs ir dalyvavęs.
Apie koncertus su Kouhei Matsunaga ir Juozu Milašiumi: http://www.culture.lt/lmenas/?leid_id=2962&st_id=2968&txt=matsunaga
Apie sceną:
http://vilma.cc/balsas/modules.php?name=News&file=article&sid=80&mode=&order=0&thold=0
Daugiau – žurnale Tango (2002).

:

Gintas K - žinomas dėl aktyvios koncertinės veiklos, su garsu susijusių akcijų bei performansų, garso instaliacijų, tarptautinių leidybinių bei internetinių projektų, dalyvavimo tarptautiniuose festivaliuose. Stilistika: minimalistinio techno, industrinio skambesio, eksperimentų dažniais mišinys – nuo visiškai "išgrynintų", minimalistinių garso takelių iki ekspresyvių, perkrautų garso struktūrų. Gintas K yra išleidęs 5 albumus Europos ir JAV leidyklose. Beveik paraleliai “Garso zonai” Portugalijos leidykloje “Cronica Electronica” išleidžiamas dvigubas Ginto K CD, naujausi albumai - “Lengvai” ir “60 x 1”. Darbai pristatyti įvairiose pasaulio šalyse, tarptautiniuose festivaliuose, tarp jų ir „Transmediale“ (Berlyne). Anksčiau intensyviai eksperimentuodavo nervų ląstelėmis ir fizinėmis būsenomis. Po truputį lengvėja, tačiau nuo to darosi tik įdomesnis.
Daugiau info:
http://www.smic.lt/htm/menininkas/gintas_k.htm
http://www.cronicaelectronica.org/_/_/art/gintask.html
Apie sceną: http://vilma.cc/balsas/modules.php?name=News&file=article&sid=80&mode=&order=0&thold=0

:

Frans de Waard aka Freiband (Olandija) – “Garso zona” džiaugiasi galėdama pristatyti vieną žymesnių eksperimentinės elektronikos žvaigždžių Europoje. Freiband yra naujausias Frans de Waardo solinis projektas. Frans de Waardas yra muzikinių projektų Kapotte Muziek, Beequeen, Goem įkūrėjas. Jis yra žinomo internetinių recenzijų portalo Vital Weekly įkūrėjas ir vienas iš labiausiai pripažintų eksperimentinės elektronikos kritikų. Jo solo projektas Freiband buvo inspiruotas kasetinių analoginių remiksų, tačiau pritaikytas skaitmeninės muzikos kontekstui. Pasinaudodamas Bequeen smaple’ais, Frans de Waardas perdirbo juos taip, kad gitara, būgnai, elektriniai vargonai tapo beveik neatpažįstami, o rezultate girdėjosi šilto atspalvio glitch – “popmuzikos” (“pop” labiau nuo angliško popping sounds nei nuo populiariosios muzikos) derinys. Freiband yra išleistas 12k, Mille Plateaux, Cronica Electronica ir kitų garsių leidyklų. Freiband projekte Frans de Waardas yra remiksavęs Mathieu/Ehlers, Super Furry Animals, Mist, Merzbow, New Bloackders, Andrey Kiritchencko, TV Pow ir grojo gyvai su Kouhei Matsunaga. Frans de Waardas pristatęs projektą Freiband Olandijoje, Japonijoje, festivalyje Mutek (Kanada). Ilgai norėjęs groti Lietuvoje, Frans de Waard’as pagaliau čia.
http://www.cronicaelectronica.org/_/_/art/freiband.html
http://www.12k.com/term/term02.htm

+

INTERVIU

Interviu su garsiuoju Animals On Wheels, kuris atstovavo žinomąjį Ninja Tune. Po šiuo vardu slepiasi vienas žmogus - Andrew Coleman, kuris dabar rengia pasirodymus savo tikruoju vardu.

Labas, Andrew, gal pradėkim nuo to, kad tu jau 10 metų muzikinėje scenoje. Pradėjai nuo electro - akustinės elektronikos. Kokie tau reikšmingi pokyčiai įvyko muzikoje nuo to laiko?

O! Tai labai didelis klausimas! Muzikos žanrai/scenos/stiliai kinta visą laiką. Tai mados pasikeitimai. Jei pažvelgtume į technologijas, tai jos vis žengia tolyn ir aš manau, kad tai turi labai didelę reikšmę muzikinei scenai, kuri ir naudoja šias technologijas. Dabar yra lengviau nei bet kada kurti muziką, tačiau tai anaiptoil nereiškia, jog dabar aplink mus yra daugiau geros muzikos... Internetas buvo vienas iš svarbiausių, didžiausių įrankių, kuris pakeitė muzikos scenos dinamiką. Mes esame didžiųjų pokyčių etape ir tarp viso to mes nagrinėjam muziką ir kultūrą. Aš manau, kad dabar nėra daug žmonių, kurie neturi savo nuosavo kompiuterio ir kurie nėra atsisiuntę mp3 ir nebūtų sužavėti beklausydami jo. Tai gyvenimo būdas ir tai yra nuostabu kiek dabar yra šviežių būdų išgirsti naujos muzikos - blog'ai, podcast'ai, internetiniai radijai ir atsisiunčiami mp3.

Tavo antroji įrašų kompanija po Bovinyl buvo Ninja Tune, kaip ten patekai?

Ninja išgirdo mano pirmąją plokštelę ir išleido pirmąjį mano albumą sutelkdami dėmesį į būtent tą skambesį. Iki to laiko aš buvau sukūręs pakankamai muzikos, kad būtų galima sudėti ją drauge išleidžiant albumą. Taigi aš parengiau medžiagą ir Ninja išleido tai.

Su savo slapyvardžiu Animals On Wheels išleidai 2 albumus Ninja Tune. Kodėl Animals On Wheels?

Mano draugas turėjo nedidelę kolekciją senovinių žaisliukų, iš serijos "animals on wheels" ( aut.past. gyvūnėliai ant ratukų) ir ši frazė tiesiog skambėjo gerai. Aš mėgstu žodžius ir frazes, kurie turi daugeriopą prasmę. Žuvis ant riedlentės? (aut.past. a fish on a skateboard?).

Po to tu pakeitei dar tris įrašų kompanijas. Tai buvo The Ntone, Thrill Jockey ir dabar... C0C0S0L1DC1T1. Ar C0C0S0L1DC1T1 buvo tavo tikslas iš pat pradžių?

Aš neturiu tikslų. Iš tiesų aš nesidomiu futbolu iš viso ;) (aut.past. žožių žaismas - goal/football).

O C0C0S0L1DC1T1 yra puikūs. Smagu dirbti su žmonėmis, kurie nėra įtraukti vien tik į muzikos sferą, bet taip pat dirba su meno, video ir multimedijų sritimis.

Nemėgsti futbolo?:) Dabar tu jau esi išleidęs penkis albumus, kas tave įkvėpė paskutiniajam “Tony Alva’s Hair”?

Na, žinoma man patiks "world cup", kai jis atvyks pas mus... ;) Mano paskutinis albumas, "Tony Alva's Hair", buvo įkvėptas ankstyvųjų skeiterių herojų, tačiau tai nesuteikia specifinio dramatinio jausmo muzikai, esančiai šiame albume. Šis albumas - tai mėginimas sukurti besikeičiantį ir (tikiuosi) malonų klausymą su daugybe įvairių, tačiau daugiausia į ritmingą muziką nukreiptų, garsų. Aš norėjau popso betarpiškumo drauge su tokia nuotaika, kuri prasideda nuo lengvos ir perauga į sunkesnę, labiau sudėtingesnę.

Ar yra koks nors muzikos stilius, apie kurį galėtum pasakyti, kad jo nekenti?

Iš tiesų tai nelabai. Yra daugybė muzikos, kuriai aš nenoriu skirti laiko ją klausydamas, tačiau taip pat yra daugybė muzikos, kuri yra, mano manymu, tiesiog sukurta tam, kad patrauktų tavo dėmesį, bet nėra nieko tokio, apie ką aš galėčiau pasakyti, kad nekenčiu.

Arogancija ir išpūsti ego yra norma visose muzikos industrijos dalyse ir mane tai erzina, tačiau neapykanta čia būtų per stiprus žodis...

Kaip atrodo tavo įprasta diena?:)

Įprasta? Mmm. Kava, abejonė ir rutina... “Trys žingsniai į priekį, du atgal”:)

Papasakok mums ką mes išvysime per tavo pasirodymą BALTIC0C0 festivalio metu?

Jei aš nuspręsčiau apsirengti kaip klounas, tuomet tai būčiau tikrasis aš ir truputėlis aprangos...

Aš miksuosiu pereidamas prie gyvo garso audio bei elektroninių muzikos instrumentų sąveikos pagalba. Tai gana minimalu, tačiau tai leidžia atskleisti milžinišką garsų įvairovę. Aš niekada nesu tikras kur mano muzika pasibaigs. Tai gali būti rami vieta arba kažkas garsaus ir labiau ritmingo...

Kaip tu manai, kokia yra Lietuva? Ką girdėjai apie ją?

Aš girdėjau, kad lietuviai yra “Baltijos ispanai”! Aš myliu Ispaniją ir todėl laukiu nesulaukiu atvykimo į Lietuvą.

Ačiū už interviu.

+

Interviu su Ayca Cakmakli, viena iš Battery Operated narių. Battery Operated yra C0C0S0L1DC1T1 projektas, kurios nariai ir įkūrė C0C0S0L1DC1T1 įrašų kompaniją.

Kaip taip susiklostė, kad pradėjote dirbti visi drauge?

C0C0S0L1DC1T1 prasidėjo nuo garso ir video menininkų iš Montrealio, Mančesterio ir Paryžiaus. Beewoo (video menininkas), Wadewalker (garso menininkas) ir Tomkz (garso menininkas) susitiko Melbourne ir sukūrė Battery Operated. Wadewalker pažinojo Lew, žinomą kaip DJ Luv, iš Monrealio, kuris taipogi dirba Ninja Tune. Kai Battery Operated išleido savo pirmąjį albumą įrašų kompanijoje, jie nusprendė įkurti savo nuosavą įrašų kompaniją. Pradėdami tai daryti jie norėjo kontroliuoti viską kas yra išleidžiama - nuo pačio darbų turinio iki projektų dizaino. Tomkz Paryžiuje turėjo savo garso studiją, todėl tai viską gerokai palengvino. Tačiau pagrindinis dalykas dėl ko mes pradėjom C0C0S0L1DC1T1 – tai daugybė įdomių video ir garso darbų, kurie negaudavo to dėmesio, kurio jie nusipelnė.

Su savo antruoju albumu “Vecuum” Jūs tris metus keliavote aplink Australiją, Naująją Zelandiją, Europą, JAV ir Kanadą. Būtų galima sakyti, kad Jūs žinomi visame pasaulyje. Koks buvo įsimintiniausias pasirodymas šiame laikotarpyje?

Įsimintiniausias patyrimas ko gero buvo Naujoje Zelandijoje, kai mes turėjom didelį pasirodymą Dudene. Tai buvo vienas iš didžiausių koncertų, kuriame mums teko dalyvauti, daugybė žmonių susirinko pasižiūrėti į mus. Vienintelė problema buvo tai, kad vienas iš Battery Operated narių, Tomkz, praleido savo skrydį iš Paryžiaus į Dudeną. To priežastis buvo ne tai, kad vėlavo lėktuvas, tačiau tai, kad jis klausėsi muzikos ir negirdėdavo kai skelbdavo apie jo skrydį. Taigi išėjo taip, kad į Dudeną jis atvyko trimis dienomis vėliau. Tuomet Beewoo, Battery Operated video menininkas, gelbėjo situaciją padėdamas Tomkz su garsu. Puikiausias dalykas yra tas, kad žmonėms be galo patiko pasirodymas ir tą naktį visi C0C0S0L1DC1T1 albumai buvo parduoti.

Kaip Jūs įsivaizduojate savo svajonių koncertą / pasirodymą?

Pasirodymas “Galaxy chocolate” fabrike būtų svajonių pasirodymas.

Kas Jums labiausiai patinka Jūsų darbe? Ar tai nebūtų galima pavadinti darbu?

Geriausia šio darbo dalis yra tai, kad tai suteikia galimybę keliauti, sutikti puikius žmones, pamatyti daug įdomių projektų, kurie yra vykdomi įvairiuose miestuose. Vietinio šokolado, alaus ir maisto ragavimas taip pat yra neabejotinas pliusas.

Kokios yra Jūsų žinios apie Lietuvą? Ką tikitės pamatyti?

Tai didžiausia Baltijos šalis, nuostabios moterys. Draugas lietuvis iš Vienos sakė, kad darbininkų maistas čia yra burokėlių salotos:)

BALTIC0C0 žada būti puikus festivalis. Papasakok apie Jūsų vakarinį pasirodymą.

Chris Clark, Andrew Coleman (Animals On Wheels), Battery Operated, Janek Schaefer ir Tomas Dobrovolskis žada gyvus pasirodymus, taigi viskas ko Jūs galite tikėtis tai yra apturėti gerą laiką beklausant geros muzikos ir daug šokių iki pat ryto.

Ir dienos workshop’ai?

Dienos workshop’uose Chris Clark, Andrew Coleman, Janek Schaefer ir Tomas Dobrovolskis kalbės apie savo muziką, o Ayca Cakmakli pristatys įvairius C0C0S0L1DC1T1 projektus, jų finansavimą ir reklamavimą.

Jūsų projektas S.P.I.R.A.W.L. atrodo lyg mokslinė garso laboratorija. Kaip aš supratau Jūs nagrinėjate garsą kaip ginklą. Kaip ši idėja kilo? Ar buvo kažkas kas pastūmėjo tokiam projektui?

S.P.I.R.A.W.L. yra interaktyvi internetinė dokumentika su kuria aš dirbau su Battery Operated. Šiame projekte nagrinėjama kaip garsas, infragarsas ir ultragarsas yra naudojami kariniam ir civiliniam kontekste kaip ginklai. Mes nagrinėjome įvairius atvejus kaip garsu paremti ginklai buvo naudojami pilietinės kontrolės ir karo operacijų tikslais. Projektas pristato statistiką, istorijas, patentus, protokolus ir įrašus, kurie susiję su šių ginklų naudojimu ir vystymu.

Pirminė šio projekto idėja gimė Wadewalker ir TomKz iš Battery Operated galvose. Jie pradėjo nuo Muzak nagrinėjimo ir nuo to, koks įtakingas jis buvo per Antrąjį pasaulinį karą. Kadangi garsas yra dažniausiai asocijuojamas su kažkuo, kas teikia malonumą, tai Battery Operated norėjo pasižiūrėti kiap jis naudojamas kitame kontekste. Galima dar labai daug kalbėti apie šį projektą, manau, kad geriau paliksiu Jus su šia svetaine www.batteryoperated.net/spirawl.

Tai atrodo kaip labai įdomus projektas. Ar Jūs jį pristatysite Lietuvos audtorijai?

Taip, be abejonės kalbėsiu apie šį projektą per workshop’us, taip pat demonstruosiu puslapį ir aiškinsiu kaip vyko šio projekto kūrimo procesas.

Ačiū Ayca už interviu. Ar norėtum kažką daugiau pasakyti tiems, kurie ateis į BALTIC0C0 festivalį?

Perduok tiems, kurie ateina, kad atsineštų lietuviško šokolado :)